NAŠ PRÍBEH?

BEZ OBALU

BEZ ODPADU

NA VÁHU

LOKÁLNE

EKOLOGICKÝ

ZERO WASTE

Potraviny bez obalu

Na začiatku to bola myšlienka, ako sú jednoduché potraviny pre nás zdravé, priemyselne nespracované a chutné. Konkrétne ma k tomu inšpirovali naše lokálne vlašské orechy a mak, keďže si myslím, že by sme mali v prvom rade konzumovať naše slovenské potraviny. Možnosť predávať ich bezobalovo a tým znižovať množstvo odpadu, ktorý stále viac pohlcuje našu planétu, ma od začiatku veľmi nadchla.

Okrem samotného predaja nám v obchodíku ide aj o ľudskosť, spomalenie, rozhovor, odovzdanie si trošku radosti a úsmevu. Deti sú vítané a vidíme zmysel v tom, aby sme im boli príkladom k ekologickému zmýšľaniu a nie konzumným hodnotám. Ciest, ako robiť svet lepším je viac. Aj keď len krôčik po krôčiku. Dôležité je vykročiť …

Kto sme

Otvoriť bezobalový obchod v Nitre napadol Zuzke.  Na začiatku to bola myšlienka jednoduchosti ktorá nám má priniesť bohatší život. Vo svojej práci vidíme naplnenie, zmysel, radosť, lásku.

Jednoduché, priemyselne nespracované potraviny považujeme za zdravé, výživovo hodnotné a plné zaujímavých chutí. Konkrétnou inšpiráciou jej boli vlašské orechy, mak a jabĺčko (súčasť loga Špajza), keďže si myslíme, že v prvom rade by sme mali konzumovať naše slovenské, lokálne potraviny. Je zástankyňou uvedomelého nakupovania, to čo skutočne potrebujem a množstvo, ktoré skutočne potrebujem a snahou žiť v súlade s našou Zemou.

Svoj sen mohla uskutočniť vďaka manželovi, ktorý sa popri svojej práci rozhodol venovať svoj čas Špajzi. Vďační sme za našu kolegynku Moniku, ktorá je pre nás veľkým prínosom. Našim spoločným plánom je tvoriť menej odpadu, odovzdávať si pozitívnu energiu, dobré pocity, otvorenosť, srdečnosť, konanie a žitie s láskou. 

NAŠE PRODUKTY SI MôžETE POZRIEŤ A OBJEDNAŤ AJ V NAŠOM ESHOPE

Stihnete nás v čase:

Pondelok – Piatok

8:00 -17:00

Sobota

8:00 – 12:00

Nájdete nás tu: